Поєднані Таїнством Любові


http://shansnazustrich.net/index.php?id=184
19.04.2024

Поєднані Таїнством Любові


Вересень переживався у радісному відчутті майбутнього шлюбу. У листі Джанни до П’єтро від 4 вересня 1955 року читаємо: «Коли я думаю про наше величезне взаємне кохання, мені залишається лише дякувати Господу. Абсолютна правда, що Любов – найпрекрасніше почуття, подароване Богом душі людини. І ми завжди будемо кохати одне одного, як тепер, любий П’єтро. Лишилось всього двадцять днів, і я… стану Джанною Молла!».

Останні приготування стосувалися не лише весільного прийому й облаштування майбутнього будинку, але були звернені також до духовного життя. Джанна запропонувала таку «програму»: «Що скажеш, якщо ми, духовно готуючись до Таїнства, здійснимо молитовне тридення? 21, 22 і 23 – Свята Служба і Причастя, ти – у Понте Нуово, я – в санктуарії Успіння. Пресвята Діва поєднає наші молитви. (…) Я впевнена, що ти скажеш „так”, і я тобі за це дякую».

Джанна замовила у своєї кравчині надзвичайно гарне плаття, адже, як і колись її мама, вона сподівалася у майбутньому пошити з нього орнат, якщо її син стане священиком.

Шлюб відбувся вранці у суботу, 24 вересня 1955 року, в базиліці св. Мартина у Мадженте, де 33 роки тому Джанна була охрещена. Коли Джанна, сяюча щастям, урочисто прямувала до вівтаря, де її чекав П’єтро, тиша зненацька зірвалася гучними оплесками. Брат Джанни, отець Джузеппе, відслужив Святу Службу й у проповіді навів їм приклад своїх батьків – зразкову подружню пару. Він нагадав сестрі про посмішку мами, її чуйність, терпіння, готовність творити добро й про глибоке єднання з Богом в радості і горі.  Джанні потрібно було лише наслідувати її… Наречена була щасливою. Вона зуміла знайти правильне призначення, до якого вела її Божественна любов, і відповівши згодою П’єтро, своєму чоловікові, вона відповіла Богові.

Церемонія шлюбу, 24 вересня 1955 року

Рідко яка пара так готова до шлюбу, будучи переконаною в його цінності і прагнучи жити по-християнськи, як були готовими того вересневого ранку П’єтро і Джанна. Обоє бачили у подружньому зв’язку чудесний дар Бога, прагнули жити за Його волею. (…)

Після одруження П’єтро і Джанна відправились до 12 жовтня у весільну подорож. Молодята відвідали Рим, Кастель-Гандольфо, де брали участь в папській аудієнції, Неаполь, Помпей, острови Сицилія, Іск’я і Капрі. Для подружжя медовий місяць був чудовим часом, сповненим любові і щастя. Джанна так описала його в листі до брата, що служив у Бразилії: «Дні нашої весільної подорожі не могли бути більш прекрасними, спокійними і радісними. Сьогоднішній вечір завершився благословенням Пресвятими Дарами – так, як і Літургія нашого шлюбу. Що стосується присвячення Пресвятому Серцю Ісуса і Пречистій Діві, то ми вирішили обов’язково здійснювати його, і вже облаштували у вітальні гарну статую Пресвятого Серця Ісуса…».

Після повернення з весільної подорожі вони розпочали нове життя у просторому будинку в Понте Нуово ді Маджента, який з 1920 року за традицією відводився у розпорядження сім’ї директора фабрики. У ті дні Джанна висловлювала свої почуття просто: «Я безмежно щаслива!».


М.Х. БРЕМ, Гімн життю, перекл. С. Ярошенко, Київ 2006, с. 47-50.


На початок


http://shansnazustrich.net