Ukraine English Russia Poland

"ТЕОЛОГІЯ ТІЛА" ЙОАНА ПАВЛА ІІ

Як звільнитися від світу?


Сьогодні ми всі живемо у дуже божевільному світі, де все крутиться дедалі швидше, і видається, що у нас дедалі менше часу. Це стосується і сексу в подружжі, який так само, як і все інше, стає швидким та поверховим. Як не піддатися впливові божевільного світу, чи це взагалі можливо, якщо ми живемо саме в такому, а не іншому середовищі, працюємо саме з такими людьми, дивимося таке телебачення? Адже неможливо відірватися від дійсності, в якій нам судилося жити?

Сьогодні людям необхідна релігійна віднова. Цей зовнішній світ збожеволів, і нам необхідно увійти в інший світ, в інше царство, яке не від цього світу. От ви кажете, що подружжя не має часу на секс, що він буває надто швидким та поверховим. Але люди настільки поспішають, що не мають часу на кілька хвилин спокою, на молитву чи навіть на недільну Службу Божу. Вони втомлені, і те, що роблять, видається їм посереднім. Однак у цьому всьому можна мати надію, що котрогось чудового дня хтось раптом ствердить, що його життя порожнє, і в людини з’явиться прагнення це змінити. Можливо, у цієї людини цікава робота, можливо, людина добре заробляє, їй смакує секс, та все це якось висковзує і втікає від неї, і людина не знає, навіщо вона живе.

Часом я зустрічаюся з такими людьми, які використали всі можливості, що їх пропонує цей світ. А потім вони раптом навертаються, тобто в їхньому житті настає якийсь переломний момент, і вони починають цілком по-іншому дивитися на життя. Все починається від того, що людина ставить собі запитання: «А навіщо я живу?» Якщо хтось не знає, навіщо живе, то у нього виникає відчуття порожнечі та відсутності самореалізації. Теоретично, така людина повинна радіти бодай тоді, коли займається сексом. Та попри те, що людина відчуває певну приємність, вона все одно почувається порожньою, бо насправді її ніщо не тішить. Власне кажучи, така людина дуже бідна...

 

Отче, то ви стверджуєте, що віднова у сексуальному житті пов’язана з релігійною відновою?

Віднова кожної сфери у житті починається зі зміни стосунку людини до Бога.Віднова кожної сфери у житті
починається зі зміни стосунку людини до Бога
Тоді з’являється зовсім інше сприйняття життя, подружжя, стосунків між чоловіком та жінкою тощо. Наприклад, один мій знайомий юнак мав різних дівчат, жив з ними. Коли він відчув релігійне пробудження, то познайомився з черговою дівчиною, та про неї він думав вже іншими категоріями. Він почав задумуватися, чи вона може бути його дружиною, він будує з нею дружні та глибокі стосунки. Тобто все змінилося. Цей юнак почав працювати над собою, задумуватися над тим, чим є любов, якою має бути його дружина. Він дійшов висновку, що хотів би мати таку дружину, в якої ще ніколи не було статевих стосунків. Коли цей молодий чоловік по-іншому почав дивитися на життя, то перестав цікавитися хвилинним щастям. Він здійснює інші життєві вибори, шукає такої жінки, з якою зможе створити тривалий зв’язок, яка його не зрадить. Так само думають і жінки...
Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 106-108.


На початок

  Роздрукувати

Християнський погляд на тілоДуховний вимір сексуМолитва про добрий сексМістика сексуПолюбити сексЯк звільнитися від світу?