"БОГОСЛОВ'Я ТІЛА" ІВАНА ПАВЛА ІІ


http://shansnazustrich.net/index.php?id=6
23.04.2024

"БОГОСЛОВ'Я ТІЛА" ІВАНА ПАВЛА ІІ

 

A. Дюрер, "Адам і Єва" (1507)


Богослов'я тіла
Івана Павла ІІ на загал слабо знане навіть у Польщі – на батьківщині Кароля ВОЙТИЛИ. Набагато відоміше та обговорюване воно за кордоном, між іншим в США. Причин для такого стану речей безумовно багато, але одна з головних – це нездатність звичайних "смертних" пробитися крізь герменевтику папського оригіналу. Потрібно багато самопожертв та часу, щоб навчитись читати непрості розважання, аналізувати подальші  думки, що показують обговорювану тему щоразу з нової перспективи, необхідно перебрести крізь філософські та богословські терміни, значення яких не завжди зрозумілі. Мало хто з священиків, не кажучи вже про подружжя, прочитали збірку 129 катехез.

Біограф папи Джорж ВАЙГЕЛЬ (George WEIGEL) називає Богослов'я тіла "годинниковою бомбою", котра вже тікає, а коли вибухне в Церкві, багато змінить в ментальності людей. Поки що панує тиша. Варто було б розвідати. Спробуємо запустити її таймер.

Богослов'я тіла – це відважна спроба переглянути домінуюче в Церкві протягом кількох століть бачення подружжя, тіла, сексуальності. Спроба переосмислити Христове вчення, поглибити його та очистити від неєвангельських поглядів. Досить дивним виглядає факт, що маючи в Церкві таку цікаву, таку важливу, таку актуальну тему, в добу загальної сексуальної вседозволеності, розпаду подружжя, домінування порнографії, недооцінювання християнського бачення подружжя, загального нерозуміння чи навіть відкритого відкидання вчення Церкви, мало хто з представників католицьких медіальних чи душпастирських середовищ намагався впроваджувати в обіг душпастирства Церкви це богослов'я. Хибний пуританізм, відірваність від реалій, турбота про демаскування зла, а не про створення чудової та здорової християнської культури, страх перед критикою з боку старшого покоління, конформізм католицьких ЗМІ, байдужість священиків до справ подружжя – призводять до ситуації, коли не личить говорити про так життєві і так важливі для нормальних людей справи.

В коротких та в міру простих текстах, спробуємо роз’яснювати, коментувати, часто просто переказувати, а навіть тільки цитувати уривки найважливіших думок. Спробуємо передати їх зрозумілою для кожного мовою. На даний момент не знаємо, чи вдасться це здійснити. Однак, розраховуючи на допомогу з неба – Святого Духа та заступництво самого автора Богослов'я тіла, варто спробувати.

о. Ксаверій КНОТЦ OFMCapНа початок


http://shansnazustrich.net