Отче, ви заохочуєте подружні пари розмовляти на складні теми. Однак у подружжях часто виникають серйозні труднощі зі спілкуванням. А коли не вистачає розмови, то цю порожнечу часто заповнюють фальшиві уявлення, надмірна підозріливість, ревнощі, страх. Конфлікт постійно посилюється. Труднощі у діалозі також можуть виникати з огляду на особливості характеру, адже не всі можуть легко висловлювати власні почуття та відчуття...
Порозумітися можна по-різному. Коли хтось не вміє виразити своїх відчуттів словами, то робить це з допомогою вчинків. Часто трапляються такі ситуації, що з чоловіка важко добути бодай слово. Та дружина бачить, що він ставиться до неї дуже прихильно, і розуміє, наскільки він її кохає та дбає про неї. Тобто дружина не обов’язково мусить болісно переживати те, що чоловік не вміє гарно висловлювати власних почуттів, адже вона помічає інші прояви кохання, які для неї також цінні та важливі.
Коли дружина бачить,
що чоловік ставиться до неї дуже ПРИХИЛЬНО,
то розуміє, наскільки
ВІН ЇЇ КОХАЄ та дбає про неї
Це також діалог, бо ззовні виразно видно, що є в серці людини, в її глибині, в психіці. Без діалогу, без розмови немає шансу що-небудь змінити. А діалогу треба вчитися, намагатися його нав’язати. В наш час люди замість діалогу вибирають перегляд телепрограм або ж комп’ютерні ігри. Це пошесть сучасності. Ще кількадесят років тому діти та молодь грали у футбол, організовували приватні вечірки, популярними були скаутські організації.
Як індивідуаліст має жити з іншою особою 24 години на добу?
Для нього це цілком інший світ,
він повинен навчитися жити у ньому
Отож, у тамтого покоління було більше шансів співпрацювати, перебувати у групі. Тепер виховання спрямоване в індивідуалістичному напрямі, а комп’ютер та телевізор виконують роль няні. Потім така людина не вміє налагоджувати контакти з іншими, а це створює наслідки особливо в подружньому житті, бо як індивідуаліст має жити з іншою особою 24 години на добу? Для нього це цілком інший світ, він повинен навчитися жити в ньому.
Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 57-58.