Жінка періодично неплідна – важливе відкриття XX століттяСутність Методів Розпізнавання ПлідностіВідмінність між природним регулюванням плідності та контрацепцієюПереваги Методів Розпізнавання ПлідностіНайпоширеніші питання про МРПМРП і нерегулярність циклівРепродуктивне здоров’я |
ПЛІДНІСТЬ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИНайпоширеніші питання про Природне Планування Сім’ї та Метоли Розпізнавання Плідності
Ні. Природне Планування Сім’ї – це свідомо обраний стиль життя, стиль природних подружніх відносин, відкритих на діалог, на нове життя, для яких поява дитини завжди залишається природною та радісною подією. Методи Розпізнавання Плідності – це лише інструмент, який використовується при Природному Плануванні Сім’ї. Як інструмент, МРП самі по собі є абсолютно нейтральними, але можуть бути використані як на благо, так і для заподіяння шкоди. МРП можуть використовуватись чисто інструментально в егоїстичних цілях і завдяки своїй ефективності можуть призвести до того, що діти перестануть народжуватись. Хоча при природних відносинах рівень егоїзму зазвичай знижується, оскільки егоїстичні прояви в поведінці найчастіше є реакцією на страхи. А для страхів при ППС залишається все менше місця. З точки зору етики та моралі МРП можуть бути прийнятими всіма. Методи Розпізнавання Плідності при глибшому розгляді відповідають вимогам всіх культур та релігій, при поверхневому – деякими відкидаються.
МРП – це високонадійні наукові регулювання зачаття. При дотриманні правил застосування їх надійність (особливо симпто-термального методу) досягає 99%. Проте реальна надійність методу перебуває в руках самої пари. Поняття надійності чи ефективності для християн при використанні МРП носить зовсім інший характер, ніж це поняття трактується при застосуванні штучних засобів обмеження народжуваності. «Помилка» тут ніколи не закінчиться абортом чи неприйняттям дитини.
Кожна жінка здатна навчитися методу. Кожне подружжя може його використовувати. Проте навчання методу є поступовим і вимагає певного часу і зусиль. Конкретніше – це щонайменше 3 цикли під наглядом консультанта, що забере в подружжя загалом 4-6 годин часу на консультації і трішки часу кожного дня проведення спостережень – вимірювання температури і дослідження слизу. Однак, як свідчать жінки, що звертаються за консультацією, трьох циклів достатньо, аби опанувати метод і почати ним користуватися. Для постійного користування методом потрібна самодисципліна, і вже саме спостереження допомагає її виробити.
Можливість застосування МРП не залежить від регулярності чи нерегулярності менструальних циклів. Кожна жінка і кожен цикл тут трактуються як унікальні. Метод діє також у випадку менструальних циклів будь-якої тривалості і будь-якого рівня нерегулярності. Його можна використовувати під час годування грудьми, перед менопаузою та інших особливих ситуаціях. МРП дає можливість жінці розуміти фізичні сигнали, які посилає її тіло, щоб повідомити їй, коли вона найімовірніше може завагітніти. Подружжя може використовувати цю інформацію відповідно до своїх намірів щодо народження дітей. Природні методи актуальні впродовж усього репродуктивного життя жінки. Ці методи є прогресивними. Це означає, що вони контролюють наявні і актуальні, щоденні знаки у циклі жінки. Навчання МРП дає подружжю інформацію про тіло, яка є конкретною щодо ситуації жінки в даному циклі, а тому враховує усю унікальність її організму, яку можна спостерігати. Коли все ж трапляються особливі обставини, жінка може контактувати з консультантом МРП для додаткового проводу в інтерпретації її симптомів плідності. (…)
Часто питають, яка різниця існує між тими, хто з усвідомленням своєї відповідальності бажає уникнути зачаття і застосовує контрацепцію, і тими, хто з тих самих мотивів вдається до «природних методів», коли результат є той самий? Справа ось у чому: навіть якщо ціль у двох випадках є тією самою – відповідальне батьківство – то перша ситуація орієнтована лише на результат і не зважає на засоби, якими цього досягають. Проте засоби ніколи не виправдовують цілі. Тим більше, що такі засоби, як контрацепція, нищать гідність людської особи. Вибираючи природні методи, ми керуємося тим, що ці методи поважають цілісність особистості, тоді як при застосуванні контрацептивних засобів особистість не виражає себе у всій своїй цілісності, але немовби розділяється у своїй діяльності для того, щоби прийняти одну частину і відкинути іншу, – прийняти ту частину, яка шукає еротичного задоволення, і відкинути прокреаційну функцію. Церква схвалює виправдане використання природних методів планування сім’ї та засуджує застосування методів контрацепції тому, що тільки у природній спосіб подружня пара має можливість жити та діяти у повній відповідності до Божого творчого плану щодо людської особи та подружжя.
МРП є унікальними, бо вони дають можливість тим, котрі їх використовують, радше працювати із своїм тілом, аніж проти нього, жити у згоді з ним. Плідність тоді розглядається, як нормальний стан, реальність життя, а не проблема, яку треба вирішити.
Так. Стиль життя, сформований ППС, сприяє формуванню батьківських якостей у поведінці та у відносинах між чоловіком та дружиною. Зародження нового життя стає свідомим, а не випадковим фактом, що дуже важливо для розвитку дитини на ранньому етапі її життя та формуванні глибокого емоційного зв’язку дитини з батьками. Стає глибшою і міцнішою подружня єдність, що позитивно впливає на процес виховання. ППС сприяють зростанню відповідальності батька за відповідний умовам сім’ї вибір моменту для зачаття дитини, участю батька в забезпеченні умов перебігу вагітності та пологів. МРП інформує про день зачаття дитини, що зменшує ризик деяких патологій вагітності, які виникають при несвідомості зачаття, наприклад, можна уникнути контактів з інфекційними хворими, необов’язкових рентгенівських досліджень, використання деяких медикаментів, які можуть порушити перебіг вагітності або викликати її переривання, що теж може залишитися непоміченим. Покращуються деякі гігієнічні фактори в період вагітності – своєчасна відмова від паління, регулювання стилю життя відповідно до загального стану здоров’я під час зачаття і т.д. Також МРП докладно інформують про термін пологів.
Так, але не автоматично. Подружжя рідко вдається до ППС саме з метою покращення сімейних відносин. Хоча, починаючи жити за природним ритмом, дуже швидко відкривають для себе, що починають краще розуміти одне одного. Подружні відносини набирають характеру глибокого обміну почуттями, а не тільки заспокоєння сексуального збудження. ППС створює атмосферу взаємоповаги, оскільки враховує інтереси і потреби обох партнерів, а не лише одного. Чоловік знає про зміни, які відбуваються в організмі дружини, враховує їх, виявляє турботу про здоров’я та самопочуття жінки, а також приймає відповідальність за зачаття нового життя. Дружина, у свою чергу, поважає чоловіка за те, що він ставиться до неї з повагою, а не як до предмета, який слугує для заспокоєння чуттєвих потреб щоразу, як тільки вони з’являються. ППС допомагає подружжю виробляти в собі вміння самоконтролю, орієнтуватися у сфері біологічних можливостей, що укріплює подружні узи, сприяє зростанню зрілості та сексуальної культури, покращує взаєморозуміння чоловіка та дружини, допомагає сублімувати сексуальне збудження, поглиблює емоційний зв’язок, який ґрунтується на єдності та довірі, особливо в таких ситуаціях, як вагітність, пологи, тривала розлука. Сім’ї, в яких подружжя живе у згоді з законами природи, характеризуються більшою стабільністю та сімейною гармонією, ніж звичайні сім’ї. Результати досліджень у різних країнах (Австрія, Англія США) показують, що в подружніх відносинах ППС укріплює подружні узи, а розлучення трапляються в поодиноких випадках. Стиль життя, який ґрунтується на ППС, вимагає відповідального ставлення до партнера, допомагає навчитись взаємоповазі, здатності розуміти одне одного, а також розвиває взаємну відповідальність пари. Необхідність утримання сприяє любові. Подружжя не ігнорують одне одного під час утримання. Навпаки, намагаються знайти інші способи вираження почуттів та любові, що власне і є мистецтвом подружнього життя. Періоди утримання вносять свіжість та протистоять рутині, сприяють кращому пізнанню одне одного і поглибленню контактів в інтелектуальній, духовній сфері та сфери почуттів.
За матеріалами:
Роздрукувати |
|