Ukraine English Russia Poland

"ТЕОЛОГІЯ ТІЛА" ЙОАНА ПАВЛА ІІ

Полюбити секс


Якщо чоловік та дружина розуміють, що Бог приходить до них у статевому акті, то це може мати революційне значення для подружжя. Тоді для жінки статевий акт набуде нової, більшої вартості. А чоловік, можливо, стане більш вразливий до потреб жінки та більше її шануватиме?

Взагалі, коли люди усвідомлюють присутність Господа у власному житті, то це робить їх ліпшими. Чоловік стає ліпшим у тому сенсі, що справді стає більш вразливим до потреб жінки і думає не лише про власне сексуальне задоволення – а це є дуже поширеною чоловічою проблемою. А от віруюча дружина, коли відкриє релігійну цінність сексуальних стосунків, то зрозуміє, чому про них треба дбати. Ми дбаємо про те, що для нас важливе. Жінка таким чином більше розвиває свою жіночність, звичайно ж, на превелике щастя чоловіка.Якщо віруюча дружина відкриє релігійну цінність сексуальних стосунків,
то зрозуміє, чому про них треба дбатиЯ знаю багато таких прикладів, що чоловік виїздить із реколекцій задоволений саме тим, що його дружина вперше в житті ствердила, що любить секс.

Раніше у них були статеві стосунки, вони не занедбували цієї сфери, та секс не був для жінки якоюсь особливою цінністю, до якої вона прив’язувала б особливу увагу. Вона дбала про дітей, присвячувала їм багато часу, займалася кухнею, працювала за фахом – тобто робила чимало різних справ, бо попри втому бачила в них доцільність. А до статевих стосунків ставилася як мачуха. А тут раптом вона розуміє, що для подружжя це дуже важливо. На реколекціях я заохочую подругів, щоб вони розмовляли про секс. Тоді чоловік може довідатися, що дружина любить, чого не любить. І виявляється, що вона ніколи раніше не говорила чоловікові, що щось їй перешкоджає, бо вона або не наважувалася, або ж боялася про це сказати, а, може, не знала, як це пояснити. Коли подружжя розмовляє на ці теми, то дружина помічає, що чоловік прагне її щастя, що серйозно ставиться до її зауважень, що він справді більш вразливий до того, що вона відчуває, чого прагне, які пестощі любить. Вчора одна жінка говорила мені, що дуже любить, коли чоловік цілує її в шию. Вона сказала про це чоловікові, а він відповів, що це якось так ненароком вийшло, але взагалі йому це не подобається. От і розминулися. Вона відкрила для себе щось приємне, збуджуюче, помітила, що з допомогою таких пестощів почувається більш коханою, а чоловік поставився до цього легковажно. Це була молода дружина, але статеве співжиття зовсім не вабить її, воно не є для неї приємним. Вона дуже багато робить для чоловіка, бо бачить, які у нього проблеми, кохає його та хоче, щоб він був з нею щасливий. Та він дав їй важливий сигнал, що не хоче помічати її потреб. Якби він був більш чутливий до дружини, то їхнє життя відразу налагодилося б...
Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 90-92.


На початок

  Роздрукувати

Християнський погляд на тілоДуховний вимір сексуМолитва про добрий сексМістика сексуПолюбити сексЯк звільнитися від світу?