"БОГОСЛОВ'Я ТІЛА" ІВАНА ПАВЛА ІІ5 основних психологічних потреб жінки
Жінка завжди потребує чути, що вона гарна. ВОНА народжується вже з тим, що є представницею прекрасної половини людства, і просто вимагає того, щоб їй про це говорили. Нормальне явище, коли ще зовсім маленька дівчинка чепуриться перед дзеркалом. Вона має притаманну потребу подобатись і чути про те, що вона гарна, вродлива, симпатична. Ви подивіться, які тортури терплять жінки, щоб мати привабливий вигляд: недоспані ночі через бігуді, години складних косметичних процедур, постійна боротьба із зайвими калоріями. І все з однією лише метою: подобатись! Спробуйте сказати жінці, що вона нерозумна і неосвічена, але дуже гарна. Без усякого сумніву, два перших епітети на свою адресу вона навіть не розчує, натомість «гарна» відгукнеться в ній гучним відлунням. Або скажіть жінці, що з новою зачіскою у неї кумедний вигляд. Цього буде достатньо, щоб зіпсувати їй день, а на наступний у своєму розкладі зазначити обов’язковий візит до перукаря. Слово «гарна» і «вродлива» насправді магічні. Знайома вчителька розповідає, як одного разу вихованці довели її до істерики. Вона мало не годину волала на весь клас. І хто зна, чим би закінчився цей виховний захід, коли б один учень з наївною простотою не сказав: «Така вродлива жінка і так гнівається». Цих кількох слів було достатньо, аби потік негативних емоцій враз стих. Вчителька навіть знітилася. І надалі вже не давала волі власному гніву, бо зробила висновок: вродливим це зовсім не личить. Жінка як у двадцять, так і в шістдесят бажає чути про те, що вона гарна. От, наприклад, скажіть дружині, а може й бабусі, що вона сьогодні особливо приваблива. Здебільшого вона одразу махне рукою, кинувши: «Ага, розказуй. Он які зморшки під очима!». Але вже через хвильку ви побачите, як вона, ніби ненароком, зиркне у дзеркало, а ще через мить запропонує вам чаю зі смачним печивом. Таким чином, чоловік, якщо бажає тепла і затишку для свого гніздечка, повинен взяти за правило щодня дарувати жінці комплімент, і то не один. Для нього це буде як тест на уважність і спостережливість, коли треба помічати дрібні деталі, які для жінки дуже важливі. Чудовий результат не примусить себе довго чекати: у такий спосіб не одна мегера перекинеться на ніжну дівчину, кохану дружину і навіть люблячу тещу. Слушно зробити зауваження і жінкам, яким слід пам’ятати, що не лише у період романтичних зустрічей варто слідкувати за власною зовнішністю, аби приємно вражати свого обранця. У подальшому сімейному житті він теж радий буде бачити охайну милу дружину, а не жіночку в брудному халаті з волоссям, що стирчить у різні боки. Погодьтеся, людина у чистому, хоча й не в новому одязі, та з акуратною зачіскою може з повним правом претендувати на щирі, лагідні слова, підкріплені теплими обіймами, які, безсумнівно, свідчать про ніжні почуття. Та це вже наступна, вкрай необхідна психологічна потреба жінки.
Жінці треба часто говорити про те, що вона кохана і потрібна. Коли ВОНА знає, що її кохають і без неї не в змозі зробити багатьох речей, то відчуває свою важливість, місце та значення, що додає їй впевненості у собі. Нескладно відрізнити дівчину чи жінку, яка має собі пару, від тієї, у якої її нема. Перша набагато впевненіше крокує по вулиці і дозволяє собі навіть з деякою зверхністю реагувати на увагу інших чоловіків. І цим ніби показує: «Знаю, що гарна і неповторна, мені про це говорили». А самотня жінка (такою вона може почуватися через брак турботи, навіть маючи чоловіка) дуже чутлива до всякого роду проявів уваги, бо спрагла їх. У такій ситуації чоловік може легко втратити дружину, де буде велика частка саме його вини. Бо освідчення, зроблене ще під час пропозиції руки і серця, необхідно постійно повторювати і підтверджувати. Це ж бо не просто жіноча забаганка, це – її психологічна потреба. Почуваючи себе коханою, жінка відчуває свою потрібність. Їй дуже приємно усвідомлювати, що вона в чиємусь житті займає незамінне місце. Якось молода жінка завітала в гості до матері. Не минуло й години, як слідом з’явився її благовірний разом з обома дітьми. Першим його питанням було: «Навіщо ти нас так надовго залишила?». Його поява не дала змоги дружині порозмовляти, і та трохи роздратувалася. Втім, лише для виду, бо хутенько зібралася і, як мама-квочка, повела своє сімейство додому. Тепер вона із задоволенням і гордістю згадує про цей випадок, мовляв, ось яка вона незамінна і дуже потрібна персона. І це все лише тому, що була вдоволена одна з основних її психологічних потреб. У цьому пункті важливо також підкреслити обійми, на які так часто скупі чоловіки, вбачаючи у цьому якусь слабкість. А все зовсім навпаки. У пригортанні до себе коханої проглядається саме сила і опікунство чоловіка стосовно жінки, яка у ту хвилину відчуває себе маленькою дівчинкою, охопленою теплою хвилею ніжності. Психологи дослідили, що для гарного клімату в сім’ї жінку треба пригортати щонайменше 12 разів на день. Отож, сімейне вогнище для тривалості і надійності потребує укріплення міцним камінням, а ним якраз і є лагідне слово чоловіка «кохаю» та ніжні обійми його сильних рук. Так ви отримуєте гарний захист від будь-якого зустрічного вітру, що готовий рознести жар вашого багаття.
Важливою психологічною потребо жінки є отримувати подарунки. У багатьох жінок відразу загорілися очі: «Так, так, і чим побільше!». Зовсім інша реакція буде у чоловіків: «Ну ось! Компліментами засипай, пригортай, кохай, ще й подарунки піднось. Де ж тут на всіх рокфеллерів набрати?». Стоп, шановні, вгамуймо емоції і читаймо далі. Жінка, незважаючи на вік, завжди залишатиметься маленькою дівчинкою, яку тішить навіть дрібничка. Зверніть увагу: дріб-ни-чка! Тобто, коли мова йде про подарунки, не маються на увазі парфуми ціною в у.о., чи манто з хутра норки від відомого кутюр’є. А йдеться якраз про ті дрібниці, які найчастіше бувають у тисячу разів милішими. Це може бути малесенька маргаритка, яку ви зірвете при дорозі, повертаючись з роботи. А коли ще додасте, що ця квіточка спеціально для вашої коханої, бо схожа на її миле личко, то очікуйте такого ж ефекту, ніби ви пригнали любій під вікно «мерс» останньої моделі і найняли цілий оркестр, який при цьому заграв її улюблену симфонію. Розумний чоловік має усвідомити, запам’ятати і взяти за правило постійно робити жінці подарунки. Коли говориться постійно, то саме це і мається на увазі: постійно, а не регулярно, наприклад, у день 8 березня. Чоловік – створіння мудре, він – тактик і стратег. Тому знаючи, що жінці просто необхідні подарунки і подаруночки, бо така її психологія, її потреба, він повинен докласти максимум зусиль, аби задовольнити її. Адже часто міць і непорушність фортеці-сім’ї, вибудованої раціональним розумом чоловіка, дає тріщину і руйнується саме через те, що цей же розум недооцінює і не вбачає сенсу в речах, необхідних романтичній натурі жінки. Так подарований дружині один приємний вечір удвох додає неабиякого жару почуттям, які, здається, за десятирічний період спільного життя давно згасли. А принесена для жінки на рукавиці сніжинка, що вже через мить перекинеться в краплинку, змусить її щоразу, коли йде сніг, згадувати і думати про свого милого. Чоловік має повсякчас дбати, аби наповнювати життя жінки ось такими дрібними моментами. Безперечно, це нелегко і насправді величезна праця. Однак праця необхідна і – сто відсотків гарантії – вдячна. Бо саме з таких, здавалося б, незначних речей будується практична любов, яка поєднує романтичність і запаморочливість періоду закоханості зі стабільністю взаєморозуміння і довіри пізнішого подружнього життя.
Молоді подружжя часто потерпають від того, що, не маючи власного житла, змушені ділити дах разом з батьками одного з молодят. Найбільш від цього страждає ВОНА. Її покликання – бути берегинею сімейного вогнища. І кожна жінка прагне облаштувати його по-своєму, що має дуже важливе значення. Так вона вибудовує свій власний світ, з яким ототожнює себе саму. Кожна людина неповторна, тому прояв свого «я» назовні у кожної жінки буде притаманним саме їй. Здавалося б, як це: мати не може порозумітися з донькою лише тому, що одній з них не подобається колір портьєр, або диван стоїть не під тією стіною? Власне таке неприємне, хоча й звичайне та буденне явище, має пояснення: мама і донка – представниці різних поколінь і часів, і те, що подобається матері, може бути вкрай неприємним для доньки. Зрозуміло, що не кожен може дозволити собі придбати власний будинок чи винайняти кімнату. Але окремий куточок, навіть у батьківській хаті, подружжю просто необхідний. Добре було б, допоки молоді ще не побралися, аби наречений з повною відповідальністю усвідомив роль голови майбутньої сім’ї і будівничого власного вогнища, та прислухався до слів пісні, яка несе народну мудрість: «Побудуй нам хату з лободи, з лободи. Та в чужую не веди, не веди!»[1]. Хай не у вишуканому, але у своєму власному куточку жінка відчуває себе щасливою. Бо це – вона сама, частина її серця, що вкладена у кожну деталь вашого гніздечка. Тут вона почувається у своєму середовищі, де їй комфортно і затишно. За таких умов жінка широко розправляє крила і вже не нагадує затравлену агресивну істоту, котрій остогидли рожеві фіранки в кухні (однак які не має права змінити на свої улюблені бузкові), або котра хоче до півночі розтягнути вечерю з чоловіком і не чути голосу, хоча і доброзичливого, але з нотками контролю: «Дітки, ви ще не хочете спати?». Отже, не потрібно звинувачувати жінку в дратівливості і сварливості, коли з’являються конфлікти не лише зі свекрухою, а й з рідною матір’ю. Бо пояснення просте: вона – жінка. А будь-яка жінка повинна мати власний куток.
Такою ВОНА вже є, що поняття абсолютної відвертості для неї звичайна річ. Дуже часто жінка готова ділитися своїм найсокровеннішим з будь-ким, хто поруч. Лишень умови були б сприятливі. При цьому вона обов’язково зауважить: «Ти ж нікому ні-ні!». Так без жодних проблем одна кумонька відає іншій навіть деталі свого інтимного життя. Нехай жінки не ображаються, але така вже їхня психологічна потреба, яку більшість без вагань реалізує. Ну й нехай якась там пані виливає душу – будь ласка, хто заважає! Однак, це лиш півбіди, бо проблема в тому, що ця сама пані вимагає взамін такої ж повної відвертості. І бажаючи отримати її від чоловіка, вона спантеличено натикається на непробивний бар’єр, яким той себе оточив, прагнучи зберегти необхідну для нього дистанцію від інших. Ця дистанція є його психологічною потребою (Див. 5 основних психологічних потреб чоловіка). Отож, жінки, задля власного спокою і миру в сім’ї обмежте свою цікавість! Не варто лізти чоловікові у душу, коли він цього не бажає! Не треба влаштовувати йому допит через одне недомовлене слово! Не слід давати волю фантазії і підозрювати чоловіка у найстрашніших смертних гріхах, якщо він не відповів на питання «де був?». Він все одно нічого не скаже, бо він – чоловік. І єство його таке, що просто вимагає до певної міри дистанції і таємниці, можливо, навіть і нічого не значущої. Отож, дайте йому на це право. «Як це, які ще таємниці? Я ж йому все розповідаю. Він що, мені не довіряє? Значить, він мене не кохає!» – обурено вигукнуть усі жінки. Тихо, дорогі: кохає і довіряє, але він – не ви. І з цим не варто боротися та силкуватися його перебороти. Така ідея від самого початку приречена на провал. Це слід просто прийняти. І чекати. Чекати слушної нагоди, коли він горітиме бажанням все розповісти. А завдання доброї дружини полягає в тому, щоб помітити цей момент і дати коханому виговоритись. Він буде безмежно вдячний за терплячість і готовність вислухати, бо це для нього має надзвичайно важливе значення. Тому пильнуйте, аби ролі слухача у вас не перехопила якась інша. Адже, маючи потребу у «вухах», чоловік обов’язково шукатиме її заспокоєння. Однак, будучи уважним слухачем, не обов’язково ставати добрим промовцем і одразу розносити «по секрету» всьому світові речі, які вам довірив чоловік. Не слід також через якесь непорозуміння бігти і плакатись чи то мамі, чи то подрузі. Коли сімейний конфлікт незначний, його можна мирно між собою залагодити не залучаючи експертів з боку, які часто можуть лише підлити оливи у вогонь. До речі, довірена ще комусь таємниця чоловіка розцінюється ним як справжня зрада. Таким чином, мудра жінка мусить обмежити свою цікавість, приготуватись до слухання і не розпускати язика. [1] Українські народні пісні: Ой дівчино шумить гай, Чорні очка як терен.
|
Жіноче серце5 основних психологічних потреб жінкиПро почуття радості бути жінкоюСамоакцептація жінки як завданняСамоакцептація і любов до себеАкцептація свого тілаКриза СЕРЕДНЬОГО ВІКУ у жінок
|