"БОГОСЛОВ'Я ТІЛА" ІВАНА ПАВЛА ІІРецепт щастя, або інструкція до розв’язання конфліктів
Якщо якийсь скептик, прочитавши це, скаже, що часи його учнівства і конспектування минули, і лікувати його теж не треба, бо він знає, як жити, то ми задамо йому (їй) питання: чи не заглядаєте ви в інструкцію, складаючи велосипед, або ж чи не користуєтесь рецептом, випікаючи пиріг? Тому якщо гадаєте, що людина – простіший механізм, ніж велосипед, чи менш компонентний, ніж пиріг, то ви, перепрошуємо, невіглас. Пізнання самого себе й інших – це наука всього життя. І ще невідомо, чи вкінці його хтось зможе претендувати хоча б на атестат про середню освіту.
П’ятнадцять років тому гарна білява дівчина заручилася з молодим юристом. Йому подобалася їжа, сильно приправлена часником, а вона дуже не любила такі гострі страви. Через незбіг смаків у них почалися суперечки і вони розірвали заручини. Пізніше ця дівчина зустріла бізнесмена, який був фаном футболу і постійно дивився матчі по телевізору. Їй це не сподобалося. Так вона перебирала чоловіками, шукаючи недоліки у кожного з них. Зараз ця дівчина одружена з хлопцем, який має стільки вад, скільки всі її попередні знайомі разом узяті. Якщо ваш партнер має деякі недоліки, то добряче до них придивіться: це вади чи статеві особливості його натури. Поставте собі питання: чи зможу я з цим вжитися, чи насправді моє кохання є зрілим почуттям, через що я і приймаю його (її) «у повному наборі»? Якщо так, то немає жодної причини, щоб ви розривали свої зв’язки. А всім, які у пошуках щастя розпочинають гонитву за міражами, скажемо одне: ангели живуть на небесах! Коли хтось не виправдав ваших сподівань, або ви виявилися неспроможними кохати (що, власне, одне й теж), то не думайте, що розірвавши шлюб, вирішаться всі проблеми. Запам’ятайте: розлучення – це не вихід! Якщо ви не розкрили справжніх причин конфліктів і розпаду зв’язку, то наражаєтесь на небезпеку знову наступити на граблі. І це повторюватиметься доти, доки не примусите хоч трохи працювати свою сіру речовину. Пора фей, які одним помахом чарівної палички перекидають жебрака на принца, вже закінчилася. Тепер настав час діяти самим. Добре подружжя не уникає конфліктів, а виважено до них підходить, розв’язуючи складні ситуації із взаєморозумінням та прийняттям своїх відмінностей.
Важливо усвідомити, що це природно. Тобто майже нормально, що людина так реагує на певні неприпустимі для неї речі. Чому майже? Бо з цим треба боротися. Логічним буде запитання ЯК? Ні в якому разі не придушуючи емоції, випихаючи їх у закутки підсвідомості. Це проблеми не розв’яже. Бо залишаючись на підсвідомому рівні, почуття невдоволення точитиме людину зсередини, як хробак, допоки не прогризе дірку і не вилізе назовні. Тоді може статися, що не зрозумієш, чому ти ні з того ні з сього виніс дружині незаслужену догану чи вилаяв дітей. Кажуть: як хочеш вберегти дитину від небезпеки води, то високий мур навколо будинку не допоможе. Ліпше навчити її плавати. Те ж саме і з агресивністю, яка, і це факт, живе у кожній людині. Відчувши у собі ворожість, неприязнь чи ненависть, шукай джерела цих почуттів. Дуже часто воно може бути не сьогоднішнім, а відлунням ще дитячих років. Може навіть виявитися, що це відгук того, як болісно ти пережив ситуацію, коли якийсь Петрик із сусіднього двору відібрав у тебе лопатку. Отож, пильнуй, слідкуй і аналізуй себе і свою поведінку, та розмовляй. Розмовляйте про свої переживання, намагайтеся разом знайти пояснення. І запам’ятаймо: пояснення, а не оправдовування. Те, що у подружжі виникає тертя – нормальне явище. Кажуть, що коли у вас нічого не болить, значить ви померли. Де є життя, там завжди існує певна життєва напруга. Причин для неї достатньо. (…) Це і темперамент, через що один миттєво й емоційно реагує на щось «не так», а хтось повільніше. Це і характер, коли людина робить так чи інак, бо до цього її штовхає власний генетичний чи виховний досвід. Це також і безліч інших причин, зумовлених статевими особливостями чоловіка і жінки. І тут тільки емпатія (глибока проникливість, розуміння і прийняття сутності іншого) зможе допомогти відокремити зловмисника від поганого вчинку і грішника від гріха.
|
Я – ВІН чи ВОНА?Революція в розумінні ролей жінки та чоловікаМи різні – це фактЖінка й чоловік: відмінності як дар і завданняСтріла і ДзеркалоСуспільні відмінностіСтатеві відмінності – причина конфліктівВідмінності у переживанні сексуСолом’яний вогонь і розжарене вугілляЗамок у спальніРецепт щастя, або інструкція до розв’язання конфліктівПокликання чоловіка та жінкиЧоловік також має потребиЖінка, гідна поклонінняНавчитися бути разомБез сексу немає подружжя
|