Ukraine English Russia Poland

"БОГОСЛОВ'Я ТІЛА" ІВАНА ПАВЛА ІІ

Стріла і Дзеркало


Слова і образи можуть тільки доторкнутись до ТАЄМНИЦІ З’ЄДНАННЯ двох нетотожних людей. Вони не спроможні збагнути повністю цю таємницю.

Одного разу мій чоловік мав в Африці доповідь про подружжя та його завдання стати єдністю двох особистостей. Я пригадую собі, як один старший африканський священик встав у переповненому залі і запитав мого чоловіка тремтячим від зворушення голосом: «Як це можливо? Як двоє можуть стати єдністю?». Це, мабуть, залишається таємницею. Цього не можна пояснити. Це можна тільки спробувати зробити, а потім здивовано пережити.

Для того, щоб пояснити єдність двох окремих людей, швейцарський доктор Бове запропонував чоловіка вважати ГОЛОВОЮ подружжя, а жінку – СЕРЦЕМ. Зрозуміло, що це не є визначення вартості в патріархальному смислі, це скоріше повинно вказувати на роль чоловіка у подружжі. Він більш схильний до мислення, ніж до почуття. Коли чоловік після ґрунтовного обмірковування приймає якесь рішення, тоді він скаже: «Я переконаний...». А жінка навпаки. Вона більш схильна до інтуїції й швидше скаже: «Мені здається, що...». Звичайно, ці приклади не виражають чогось абсолютного, а лише натякають на щось відносне. Адже є мужчини, які вміють відчувати, і є жінки, які вміють мислити. Це саме відноситься до інших порівнянь доктора Бове, в яких він описує різницю функції жінки і чоловіка. Він порівнює чоловіка з капітаном корабля, у той час, коли жінка турбується про пасажирів. Чоловік є архітектором, який будує дім, а його жінка є декоратором інтер’єру. Вона влаштовує його, осяює своєю присутністю, перетворює його у затишне домашнє вогнище. Так вона виконує своє власне завдання у створенні певної атмосфери.

Медичним символом чоловічої статі є, як відомо, круг зі стрілою, зверненою направо. Це старий астрономічний знак планети Марс. Отже, згідно зі спрямованою назовні до світу сферою інтересів, чоловіка прирівнюють до стріли. Круг із схрещеною рукояткою є медичним символом для жіночої статі – це символ дзеркала, старий знак планети Венера. Я порівнюю охоче жінку з дзеркалом. Вона любить і віддзеркалює одержану любов.

 


І. Тробіш, Бути жінкою – це радість… і яка роль чоловіка у цьому, перекл. Х. Шумиляк, Свічадо, Львів 1998, с. 20-21.На початок

  Роздрукувати

Я – ВІН чи ВОНА?Революція в розумінні ролей жінки та чоловікаМи різні – це фактЖінка й чоловік: відмінності як дар і завданняСтріла і ДзеркалоСуспільні відмінностіСтатеві відмінності – причина конфліктівВідмінності у переживанні сексуСолом’яний вогонь і розжарене вугілляЗамок у спальніРецепт щастя, або інструкція до розв’язання конфліктівПокликання чоловіка та жінкиЧоловік також має потребиЖінка, гідна поклонінняНавчитися бути разомБез сексу немає подружжя