Ukraine English Russia Poland
Жінка періодично неплідна – важливе відкриття XX століттяСутність Методів Розпізнавання ПлідностіВідмінність між природним регулюванням плідності та контрацепцієюПереваги Методів Розпізнавання ПлідностіНайпоширеніші питання про МРПМРП і нерегулярність циклівРепродуктивне здоров’я

ПЛІДНІСТЬ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ

Переваги Методів Розпізнавання Плідності

  1. Єдиний метод планування сім’ї, що не викликає моральних і етичних застережень і відповідає християнським цінностям подружнього життя.

  2. Діє ефективно у два способи – дає можливість відкласти зачаття і його досягнути. Дозволяє свідомо й відповідально вибрати час зачаття дитини, а також відкласти його з важливих причин через стриманість у плідний період.

  3. Подружня пара, яка використовує МРП, зазвичай знатиме час зачаття дитини, що допоможе у визначенні терміну пологів, а також дасть змогу вже з перших днів життя малюка виявляти свою любов через турботу і піклування про його здоров’я (уникнення ліків, шкідливих умов тощо) та розпочати діалог з малюком.

  4. МРП надає корисну інформацію про здоров’я жінки, допомагає помітити проблеми зі здоров’ям на ранніх стадіях і вчасно звернутися до лікаря.

  5. У жінок, які мають нерегулярні цикли, ситуація змінюється через усвідомлення процесів, що відбуваються в організмі, й таким чином цикли стають більш регулярними.

  6. Дешевий метод – не потребує фінансових витрат: лише особистий термометр і картки для занотовування показників плідності.

  7. Ефективний на 99% – за даними калькуттського дослідження, проведеного в 1980-х роках, показник Перла (показник ненадійності) цього методу становить лише 0,2 (2 несподівані вагітності на 1000 пар за рік користування методом).

  8. Не шкодить організму, не вносить нічого штучного, є лише спостереженням, пізнанням природних змін, що в ньому відбуваються.

  9. Метод задіює обидвох у подружжі – чоловік і жінка на основі знань про плідність спільно приймають рішення щодо зачаття дитини чи його відкладання. Використовуючи метод, вони усвідомлюють спільну відповідальність за планування сім’ї та нове життя. Це, своєю чергою, зміцнює подружній зв’язок. Не дивно, що серед подружжів, які використовують МРП, набагато нижчий відсоток розлучень у порівнянні з тими, що застосовують контрацепцію, чи абортивні засоби.

  10. Подружжя краще розуміє природні процеси, які відбуваються в людському організмі і вчиться їх шанувати. Разом із цим приходять усвідомлення гідності людського тіла та дару плідності.

  11. Чоловік приймає плідність жінки, виявляє згоду брати її до уваги, а це, – своєю чергою, – крок до згоди в сім’ї. Він вчиться шанувати жінку і з повагою ставиться до її тіла.

  12. «Помилка» у використанні методу розпізнавання плідності ніколи не закінчиться абортом – подружжя високо цінує людське життя і усвідомлює його святість та недоторканність.

  13. Природні подружні стосунки позитивно впливають на обидвох – чоловіка і жінку – лише в такий спосіб між ними виникає найвищий зв’язок взаємного обдарування в любові. Між чоловіком і жінкою відбувається постійний діалог, вони шукають інших способів вираження своїх почуттів, окрім статевих стосунків, між ними виникає почуття ніжності й турботи. Періоди періодичної стриманості не шкодять подружній єдності, а навпаки – сприяють цінуванню подружнього стосунку, роблять його небуденною подією. Переживання цього періоду допомагає чоловікові й жінці зберегти їхні почуття свіжими й романтичними, а саме цього так бракує сучасним подружжям.


О. Кука і інші, Вчимося розпізнавати плідність, Львів 2007, с. 12-14.


На початок

  Роздрукувати