Ukraine English Russia Poland
Похмурі тіні велетня на глиняних ногах, або факти з історії одного сумнівного експериментуЖінки, які використовують контрацептиви обирають менш "привабливих" чоловіківМоральна оцінка контрацепціїПрирода ліпша від контрацепціїМоральний підтекст проблеми перенаселення

ПЛІДНІСТЬ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ

Природа ліпша від контрацепції


Ми живемо у світі, в якому порушена природна рівновага – штучна їжа, забруднене середовище, фаршируємо себе антибіотиками... Ця штучність також помітна у сексуальному житті людини. Складно перетворити власне подружжя у якийсь заповідник природи, де все мало б відбуватися природним чином. Може, просто варто ставитися до контрацептивних засобів так само, як до ліків проти болю?

Чи ми повинні поставити під сумнів фізіологію лише в ім’я того, щоб сексуальні контакти були частішими та відбувалися без проблем? Гормональні контрацептиви – це ніщо інше, як використання можливості змінити щось важливе в людській фізіології, змінити функціонування людського організму. Церква стверджує, що це недобрий шлях, який лише створює ілюзію вирішення проблеми.



ГОРМОНАЛЬНІ КОНТРАЦЕПТИВИ – це ніщо інше,
як використання можливості змінити
щось важливе в людській фізіології,
змінити функціонування людського організму.


Церква стверджує, що це недобрий шлях,
який лише створює ІЛЮЗІЮ вирішення проблеми




Видається, що коли модифікувати людську природу, то тоді людина зможе жити так, як їй заманеться. Та це лише утопія, віра в ще один неіснуючий рай на землі, фальшиве уявлення, що ми зможемо мати стільки сексу, скільки захочемо, що зробимо собі приємність, і всім буде добре. Натомість, правда зовсім інша – всі реальні проблеми, часом дуже складні та болісні для подружніх пар, можна розв’язати, не втручаючись у фізіологію, а навчившись будувати подружній союз.



Хибною є думка, що завдяки КОНТРАЦЕПЦІЇ
ми зможемо мати стільки сексу, скільки захочемо




Ми не вирішимо проблем, якщо дбатимемо про техніку і забудемо про духовний вимір людини. Уявімо собі таку ситуацію. У жінки є труднощі з тим, щоб розпочати статеві стосунки, вона відчуває якийсь внутрішній опір, не приймає власного тіла та жіночності. А до цього ще треба додати переконання, що секс – грішний. А ще вона боїться, що знову завагітніє. Чоловік терплячий, він кохає дружину, та в сексуальній сфері почувається нещасливим, нереалізованим. Контрацептиви не врятують таке подружжя. І чоловікові, і дружині необхідний духовний, психологічний перелом. Їм необхідний новий погляд на власні стосунки. І цей новий погляд їм варто обговорити.



Жінки повинні навчитися
МЕТОДІВ ПРИРОДНОГО ПЛАНУВАННЯ РОДИНИ
для добра подружжя




Вміння спілкуватися – це мистецтво, якого треба навчати людей, бо вони надто багато часу проводять біля комп’ютера, не вміють розмовляти з живою людиною. їм легше «сидіти в чаті» або висилати sms-повідомлення, аніж розпочати глибоку розмову про власне життя. Жінки повинні навчитися методів природного планування родини для добра подружжя, і тут не йдеться про техніку, а про те, що жінці варто пізнати саму себе. В наш час жінки дуже дбають про власне тіло, це для них – важливий пункт. Вони ходять в сауни, на фітнес, дбають про те, щоб гарно виглядати, застосовують різноманітні дієти, яких педантично дотримуються, щоб мати ідеальну фігуру. Ознайомлення з ритмами плідності – це також елемент жіночної турботи про власне тіло. Це дуже важливо і для жінки, і для її жіночності. А також для чоловіка, щоб він побачив, наскільки жінка відрізняється від нього. Цю тілесність в сексуальному аспекті ми також можемо якось підтримувати, зміцнювати, але без модифікацій природних процесів. Наприклад, можна зменшити біль, пов’язаний з набряком молочних залоз, або ж інші прояви ПМС. Коли жінка важко переживає цей період, можна використати медикаментозні засоби. В таких справах людина повинна бути творчою, шукати способу, щоб будувати стосунки зі своєю половинкою. А водночас треба усвідомлювати, що є певні межі будування цих стосунків, що це має бути союз двох людей, а не двох мутантів.

Отож, відмова від контрацептивних засобів виникає не стільки з моральних принципів, скільки з намагання розвивати подружній союз?

Одне не спростовує інше. Ми шукаємо того, що буде добре для подружнього союзу, тобто того, що є моральне. Ми задумуємося над тим, що дасть людині щастя, що допоможе їй пережити глибоку єдність з іншою особою. Відкривання себе не мусить бути легке і солодке, зовсім навпаки – часом це може бути доволі важко. Якщо чоловік і дружина наважаться вдосконалювати себе у цьому плані, то можна вважати, що їхнє подружжя і життя вдалося. А якщо йти коротшим шляхом, тобто розв’язувати всілякі проблеми з допомогою фармакологічної блокади гіпофізу, спричинення непрохідності яйцепроводів, затримання овуляції, зменшення товщини ендометрія тощо, то це лише самообман. Це шлях, який ілюзорно вирішує проблему, та потім він робить цих людей безпорадними перед собою, перед обличчям справжніх проблем, яких вони навіть не зачіпають. От погляньте, всі польські феміністки говорять лише про аборти та контрацепцію. І зовсім не говорять, бо не вміють, про те, як можна відкривати власне тіло, як його полюбити, як зробити себе чарівною, не остерігають від прийняття алкоголю під час вагітності, не радять, як краще перенести вагітність, як ліпше виховувати дітей, як давати раду з власною психікою тоді, коли триває декретна відпустка... Про це можуть говорити лише жінки, які дбають про життя.



Ми шукаємо того, що буде добре
для ПОДРУЖНЬОГО СОЮЗУ, тобто того, що є МОРАЛЬНЕ




Це дуже важливі проблеми кожної жінки, про які феміністки навіть не згадують: вони вибрали коротший шлях, і їхні теми для обговорення вичерпалися. Я не знаю, чи вони бачать жінку як жінку, чоловіка як чоловіка, тобто як щось більше, аніж просто інше тіло, яке можна якось там вишкребти, заткати чи приглушити в ньому ті чи інші процеси. Скільки в цьому є людяності, скільки в цьому мудрості?

Природні методи планування вагітності найчастіше використовують для того, щоб не завагітніти. Тобто це контрацепція? Якщо опанувати цей метод, то він виявляється успішним. Та чи не забуваємо ми про те, що цей натуральний метод насамперед позитивний, тобто допомагає вибрати найліпший момент для того, щоб зачати дитину?

Тут ідеться не про метод, а про життя, цілком нормальне, природне, згідне з циклом плідності та неплідності. Чи подружжя матиме статеві стосунки під час плідного періоду, чи під час неплідного – це вже їхня справа. Такий стиль життя не потрібно аргументувати, бо він цілком природний! Так само, як не треба аргументувати, чому я не вириваю собі нігтів, а замість них не вставляю собі нових, штучних, бо вони, бачте, гарніші...



У природних методах планування вагітності
йдеться не про метод,
а про цілком нормальне, ПРИРОДНЕ життя







Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 59-63.



На початок

  Роздрукувати