Ukraine English Russia Poland

ПОЧАТОК ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ

Повсякденне життя подружжя Молла


Взаємна любов, яка готувала молодят зустрічати будь-які неприємності у спокої, дуже допомагала Джанні звикнути до нових умов. Джанна не хотіла залишати медичну практику. Навпаки, окрім домашніх клопотів, вона продовжувала лікувати пацієнтів в Мезеро, а в Понте Нуово ді Маджента очолила жіночу консультацію і ясла, що були підвідомчі ONMI. Окрім того, в Понте Нуово вона на волонтерських умовах працювала лікарем у державному дитячому садочку і початковій школі.

Літо 1946 року: Джанна – медсестра в Амено (озеро Орта), літньому таборі для дітей з Мадженти

І, незважаючи на це, зовсім не нехтувала ні домом, ні родиною. Як згадує її чоловік, Джанна прекрасно готувала і була чудовою, діяльною господаркою. Проте П’єтро достатньо заробляв і вони могли найняти покоївку. Інакше подвійна зайнятість – вдома і на праці – виявилась би для молодої дружини непосильною ношею… Оскільки Джанна була гостинною і компанійською, новий будинок став місцем зустрічей сімей Беретта і Молла, він завжди був відчинений для друзів, приятелів й усіх, хто потребував допомоги Джанни і П’єтро.

Про сімейне життя П’єтро розповідає: «Джанна завжди ставилась до мене з величезним розумінням і любов’ю, не скаржилась, що моя робота забирає мене від сім’ї… Якщо графік відрядження був не надто насиченим, я завжди брав її з собою – у Німеччину, Данію, Швецію».

Джанна розділяла з чоловіком і важливі обов’язки керівництва фірмою. Найважче було у 1956-1957 роках, а потім – у 1961 році, коли постійні страйки загострили ситуацію й ускладнили відносини працівників і директора. У ті непрості дні часто було небезпечно залишатися у будинку поруч з фабрикою, але Джанна не бідкалась на долю і не наполягала на переїзді. Навпаки, завдяки її таланту, самовіддачі і чуйній турботі про дітей підлеглих, всі її цінували.

Згадуючи Джанну, П’єтро відзначав: «Ти не втрачала радості життя, не стомлювалась насолоджуватися створінням, горами і хмарами, концертами симфонічної музики і театром, як в юності і під час наших заручин. Твої пропозиції і вчинки до найменших дрібниць відповідали твоїй вірі, духу, апостольському і милосердному служінню твоєї юності, твоєму абсолютному упованню на Провидіння і твоєму духу смирення».

Молодій дружині була знайома і самотність, коли П’єтру через працю доводилось залишати її. Вона дуже хвилювалась, якщо чоловік подорожував літаком. Джанна уважно слідкувала за відомостями метеорологів, аби заздалегідь дізнатися про атмосферні коливання. І завжди плакала, почувши про авіакатастрофи, на жаль, нерідкі у той час.

Коли П’єтро готувався до перельоту в Америку, Джанна писала йому: «По радіо передали, що негода викликана холодними вітрами з Атлантичним циклоном; хтозна, який важкий переліт тебе чекає! Нехай Господь супроводжує тебе і завжди захищає під час вимушених перельотів! Мені нічого не залишається, як молитися і ввіряти тебе Божому Провидінню».

Аби заспокоїти Джанну, П’єтро по можливості відмовлявся від подорожі літаком. За це Джанна завжди була йому дуже вдячна.


М.Х. БРЕМ, Гімн життю, перекл. С. Ярошенко, Київ 2006, с. 50-51.


На початок

  Роздрукувати

Поєднані Таїнством ЛюбовіПовсякденне життя подружжя МоллаПервісткиСімейне життяОстання жертва. Нова вагітністьМаля врятованеДо кінця полюбилаБоже ПровидінняМОЛИТВА ЗА ЗАСТУПНИЦТВОМ СВ. ДЖАННИ БЕРЕТТА МОЛЛА