Ukraine English Russia Poland
Близькість 365 днів у році? Так!Мистецтво чеканняСексуальне утриманняПодружнє побаченняСекс усупереч гормонам?Втомлена дружинаПеремогти охолодження у стосунках

СЕКС, ЯКОГО НЕ ЗНАЄТЕ

Перемогти охолодження у стосунках


На відміну від чоловіка жінка не готова у будь-який момент розпочати статеве співжиття. Після кількох років не надто вдалого досвіду в цій сфері жінка часто відступає, втрачає бажання займатися сексом, у стосунках з’являється прохолода. Що тоді робити?

Причини цього охолодження можуть бути дуже різними. Подружнє життя та сексуальну сферу можна порівняти з пазлами. Постійно треба шукати ті частини, яких не вистачає.

Наприклад, на сексуальне життя жінки має вплив її виховання, стосунки з чоловіком, те, чи вона розуміє свого чоловіка, чи приймає власну жіночність, тіло, чи знає природні методи планування сім’ї. Жінка може носити в собі певні пережиття, які перешкоджають їй почуватися готовою до статевих стосунків. Це можуть бути якісь переживання, проблеми на роботі, хвороба, гіперфункція щитоподібної залози або ж навіть докори сумління. У багатьох подружніх пар є сумніви щодо моральності тієї чи іншої сексуальної поведінки, а це гамує їхню експресію в цій сфері життя, вони не слухають себе, своєї тілесності, не відчувають спокою та взаємної любові. Натомість побоюються, що роблять щось неправильне і недобре. Це стосується пестощів чи деяких способів збудження. Якщо подружжя переконається у тому, що навчання Церкви не заперечує сексу, тоді в них є шанс звільнитися від цього страху. Їхнє сексуальне життя стане більш зрілим та радісним. Багато осіб переживають шок, коли я говорю про Бога у контексті сексу, бо, на їхню думку, статеве життя – це сфера біології, природних потреб, яка не має нічого спільного з Господом. Їм видається, що для сексу не потрібна якась глибша мотивація. Коли хтось відчуває сильну приємність під час сексу, то займається ним, а якщо не відчуває або ж має важливіші справи, то утримується від інтимного життя. Але в таїнстві подружжя не йдеться лише про духовні справи. Це таїнство охоплює увесь вимір подружнього життя, також його сексуальну сферу, яка для Бога має набагато більше значення, ніж нам це може видаватися. Цих пазлів дуже багато, і не відомо, якої саме частинки комусь бракує.



На сексуальне життя жінки має вплив її виховання,
стосунки з чоловіком, те, чи вона розуміє свого чоловіка,
чи приймає власну жіночність, тіло,
чи знає природні методи планування сім’ї


Сучасна звичайна сім’я зазвичай малодітна. Переважає модель 2+2. Природний приріст населення в нашій країні дуже низький, зрештою, так само, як в усій Європі. Що дивно, на Сході ситуація ще гірша, хоча може видаватися, що ментальність людини зі Сходу більш спонтанна та безтурботна. Чи низька народжуваність у сучасних подружжях спричинена саме проблемою охолодження у стосунках? Чи відсутність дітей не є наслідком відсутності щасливого сексуального життя у подружжі?

Діти – це плід кохання. Люди, які нещасливі у подружжі, не відчувають довіри одне до одного, не підтримують одне одного, не захочуть мати дітей. Якщо їхнє життя не має глибшого сенсу, якщо у ньому немає Господа Бога, то, думаючи про дитину, вони не зможуть вийти поза власні погляди на життя, поза власну ментальність. Вони не бачитимуть нічого, окрім матеріального світу, грошей, кар’єри. Бо це для них – найбільші цінності. Тому для них незрозумілі твердження про те, що Бог присутній у сексі, що дитина – це дар від Бога, який був присутній в їхньому статевому акті. Секс без духовності – це секс без любові до Бога та ближнього, без двох найважливіших заповідей Ісуса. Ми маємо море проблем, пов’язаних з тим, що подружжя не дбають про цю сферу життя. Внаслідок цього занедбання збільшується кількість страхів та душевних травм, зростає відчуття нерозуміння у цій сфері. Чоловік та дружина можуть кривдити одне одного навіть через те, що їм не вистачає елементарних знань. Недавно я розмовляв з такою подружньою парою, яка переживала проблеми в інтимному житті. З’ясувалося, що чоловік був надто настирливим щодо жінки, при цьому йому здавалося, що він поводиться цілком нормально. Натомість, дружині необхідна була делікатність та довше приготування перед сексом. Вона сприймала таке ставлення чоловіка як брутальне. Не була достатньо збудженою, їй не вистачало пестощів, які, зрештою, для багатьох чоловіків мають набагато менше значення, аніж виконання статевого акту. Окрім цього, кожній жінці, перш ніж розпочати статеві стосунки, необхідне емоційне заспокоєння, вона повинна почуватися коханою не лише в ліжку, а й упродовж усього дня.



Кожній жінці, перш ніж розпочати статеві стосунки,
необхідне емоційне заспокоєння,
вона повинна почуватися коханою
не лише в ліжку, а й упродовж усього дня


Якщо раніше було багато сварок, напруження, злосливості на її адресу, а ввечері чоловік прагне статевих стосунків, то жінка сприймає це як чергову забаганку чоловіка. Якщо він не зважав на неї упродовж дня, то в ліжку йому також не залежатиме на ній, він прагнутиме лише заспокоєння власного чоловічого інстинкту. Після п’яти чи десяти років такого подружнього життя можна сподіватися, що жінка прохолодно ставитиметься до сексу.

Ця ситуація показує, що католицька моральність не може обмежитися забороною контрацепції та абортів. Важливо зрозуміти причини, які можуть призвести до прийняття таких недобрих рішень. Треба просто показати красу сексуальних стосунків, тобто описати здоровий, нормальний сексуальний акт без жодного отримання, моральних страхів, в якому присутня турбота про пестощі, про приємність. Йдеться про акт, спрямований на повне звершення, тобто глибоке з’єднання двох осіб. І щойно це є моральністю – вміння показати певний ідеал, красу життя, до якого ми хочемо спільно прямувати, дбаючи одне про одного та зважаючи на відмінності між чоловіком та жінкою. Всі знають, якими є зовнішні відмінності, та трапляється так, що жінка очікує від чоловіка, аби він реагував по-жіночому, а чоловік хотів би, щоб ззовні жінка була якомога жіночнішою, а поводилася по-чоловічому.




Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 44-48.



На початок

  Роздрукувати