Отче, ви прихильник подружнього сексу, так би мовити, на 100%. Однак відомо: що більше сексу, то більше дітей, хіба ні? Завдяки вам ми відкриватимемо радість сексу, а що потім? Перейматимемося, як утримати велику родину?
Не йдеться про те, що коли чоловік та дружина насолоджуватимуться сексом, то у майбутньому їх відразу чекає багатодітна родина...
Однак людей паралізує страх перед великою родиною...
Цієї проблеми не вдасться розв’язати на такому рівні: ось, маємо ще одну дитину, яку необхідно вигодувати та виховати, тобто маємо черговий клопіт. Часто наше мислення одновимірне. Ми уявляємо, що на нас чекає доля якихось бідолашних птахів. Ми будемо змушені принести до гнізда більше хробаків, щоб нагодувати наших пташенят, а вони постійно кричатимуть, бо голодні. Та ми сподіваємося, що чоловік та дружина – це істоти, спроможні любити, і для них сексуальні стосунки мають глибоку основу єдності, духовної та тілесної. Плід такої єдності – саме людина.
Віруючі батьки дитини, зачатої в любові, усвідомлюють, що вона не належить їм повністю. Через цю дитину Бог робить у світі щось важливе та неповторне, так само виняткове та неповторне, як кожна людина. Ось це і є гуманізм найвищого рівня.
Віруючі батьки дитини, зачатої в любові,
усвідомлюють, що вона не належить їм повністю
Ми говоримо не про псевдогуманізм, який полягає на селекції людей, щоб їх було стільки, скільки необхідно для роботи, а гуманізм, який твердить, що кожна людина – неповторна, виняткова, і в кожному з нас живе Бог. Якщо в сексі був присутній Бог, то в плодах сексу також буде Бог. Сьогодні людям не вистачає такого глибокого погляду на людину, поверхово бачимо лише тіло, без Бога у ньому. Секс також став лише тілесним, до нього не прийнято допускати Божої присутності. Саме таке мислення небезпечне. Натомість, мислення, завдяки якому ми розуміємо, що в нашому тілі і в нашому сексі є Бог, дає змогу приймати їх. Це не означає, що ми не повинні планувати дітей! Треба планувати, а водночас приймати їх як дар від Бога, як своєрідну таємницю життя, якої не намагаємося знищити, хоча й не знаємо, як дамо собі раду з фінансовим аспектом справи. Тому дуже важливо, чи ми говоримо про секс з Богом, чи без Нього. Якщо сприймати секс лише як фізіологічне заспокоєння, якщо людина була зачата в акті, де не було любові, то внаслідок цього до дитини ставляться як до зародка чи ембріона, який можна без проблем усунути. Саме звідси береться згода на аборти, Запліднення in vitroметоди in vitro. Джерело такого підходу – у надто біологічному мисленні про людину.
тобто, без любові...
Без любові і без належного розуміння людської природи. Таких дітей потім не виховують, а вигодовують. Для них заздалегідь планують, що вони повинні робити в житті. А це – особи, які мають у собі неповторну таємницю, кожна дитина інша, виняткова, і кожну Господь Бог веде своїм шляхом. Це дорослі хочуть зробити з дітей інженерів, юристів, лікарів, які досконало вміють послуговуватися іноземними мовами, а водночас багато з тих дітей не відчуває в батьківському домі ані поваги, ані любові. Поваги до того, ким вони насправді є і які мають таланти. Без любові немає поваги до людини. Від початку до кінця. З такого дому треба втікати, щоб врятуватися.
Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 96-98.