Ukraine English Russia Poland

СЕКС, ЯКОГО НЕ ЗНАЄТЕ

Порнографія проти сексу


А звідки черпати натхнення, щоб сексуальні стосунки в подружжі могли розвиватися? Порнографія відпадає?

Ті, хто оглядає порнографію, в певний момент кажуть, що більше не спроможні любити. Вони самі зізнаються у тому, що в їхній психіці щось змінилося, і вони не можуть покохати когось по-справжньому. їхнє мислення настільки просякнуте порнографічними образами, що ці люди не спроможні розпочати справжніх глибоких стосунків. Дуже багато жінок переживають драму, коли довідуються, що їхні чоловіки присіли на порнографію, і сприймають це як зраду. Жінку не заспокоюють пояснення, що чоловік дивиться це лише з цікавості, а його сексуальне збудження має винятково біологічний характер. Чоловік наче кохає дружину і не зраджує її, бо порнографія – це лише віртуальний зв’язок з жінкою, якої він навіть не знає, до якої не прив’язаний, ані не зацікавлений у стосунках із нею. Чоловік не кохає віртуальну дівчину, тож не звертає уваги на існуючу проблему. Однак для жінки сексуальне збудження чоловіка нероздільно пов’язане з тим, що він любить партнерку повністю, тобто і її душу, і її тіло.


Для жінки сексуальне збудження
нероздільно
пов’язане із любов'ю


Якщо чоловіка збуджує інша жінка, то це означає, що він хоче бути з нею, а не з дружиною. Він вибрав чуже тіло. Для нього це лише тіло, а для дружини це – інша жінка.

Чи секс є чимось настільки природним, що нам не потрібні жодні школи, інструкції чи чужий досвід?

Порнографія зовсім не розвиває сексуального життя, а навпаки – паралізує його. Образи, на які людина дивиться в молодості, потім з’являються під час подружніх стосунків і перешкоджають. Хотілося б, щоб це збудження було зосереджене на подружньому партнері, а натомість стають активними образи, які засіли глибоко в психіці. Подружня пара хоче пережити єдиний і неповторний досвід, а будь-який інший досвід можна трактувати як втручання в інтимність. Кожна людина настільки неповторна, що коханці найщасливіші тоді, коли самостійно відкривають одне одного, при цьому почуваючись безпечно. Добрий секс – це не спроба застосувати той досвід, який був здобутий з іншими сексуальними партнерами. У цій сфері досвід з минулого зовсім не збагачує, це радше важкий і непотрібний вантаж, який перешкоджає, блокує, ранить іншу особу. Якщо у чоловіка вже були сексуальні контакти з іншою жінкою, то любляча дружина готова його зрозуміти й вибачити, та у неї завжди з’являється думка, що можливо з тією іншою йому було ліпше. Можливо, та інша була більш пристрасна, може, їм було приємніше. І від таких запитань важко визволитися, бо вони цілком природні. Люди порівнюють себе з іншими, а коли це відбувається в інтимній сфері, то вони втрачають почуття безпеки. Чоловіки реагують схоже. В них з’являється побоювання – чи я зумію її задовольнити? Чи я впораюся? Чи буду кращим порівняно з іншими чоловіками, про яких багато не знаю, та мені відомо, що моя дружина кохала їх? Таке напруження несамовито блокує людину. В цей момент людина жалкує, що жила так, а не інакше.Порнографія
зовсім не розвиває сексуального життя,
а навпаки – паралізує його


 


Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 15-17.


На початок

  Роздрукувати

Секс з однією дружиноюПорнографія проти сексуПовернення після зрадиВірність невірному подружньому партнеровіКоли дружина зраджує чоловікаНасилля у подружжіЧи людина має право бути щасливою?Чи Євангеліє допускає розлучення?