Ukraine English Russia Poland

СЕКС, ЯКОГО НЕ ЗНАЄТЕ

Секс з однією дружиною


Коли йдеться про сексуальне життя, то деякі речі Церква забороняє, а також ставить певні обмеження. Отож, видається, що люди, які не належать до Церкви, втішаються у цій сфері більшою свободою і, як наслідок, можуть мати більший сексуальний досвід. Чи сексуальне життя християнина, який живе згідно із заповідями Церкви, не є убогішим з огляду на ці обмеження?

Це неправда, що Церква постійно обмежує людину. Так здається, коли ми приймаємо концепцію свободи, згідно з якою людина може робити все, що їй заманеться. Але свобода в такому розумінні не приносить щастя. Говорячи про секс, ми запитуємо про щастя: як його досягти. Ми запитуємо про любов: як її вповні розвинути. І щойно в такій перспективі ми сприймаємо цю свободу інакше. Любов зріє, коли на шляху з’являються якісь обмеження чи зречення, цінність яких ми визнаємо. Так само, як мама, яка бачить сенс у тому, щоб вставати вночі та нагодувати дитину. Після років спільного вирішування проблем та долання труднощів одружені визнають, що їхнє життя стало повнішим і вони щораз більше одне одного люблять. Їхній зв’язок стає зовсім іншим, аніж був на початку стосунків, хоча тоді їм видавалося, що вони кохають одне одного настільки сильно, наскільки це взагалі можливо...

Та хіба Церква не перебільшує, заохочуючи до того, що, на думку багатьох, перевищує можливості людської природи? До шлюбу – цілковита відмова від статевих стосунків, а після шлюбу – вірність до гробу. Сексуальний досвід лише з однією жінкою чи з одним чоловіком – майже як целібат, адже не дає змоги спробувати, як це «смакує» з іншою особою..

Однак є багато людей, які живуть лише в одному зв’язку і мають сексуальний досвід лише з однією особою, і крім цього, ніколи не використовують презервативів. Вони не пішли за «прогресом» і не ознайомилися з величезною кількістю нових «технологій», які зроблять секс привабливішим. Подружня вірність не суперечить людській природі. У коханні чоловіка та жінки має значення лише та одна-єдина особа, і більше ніхто.

Буває так, що чоловік не має наміру залишати дружину, а одночасно перебуває в зв’язку з іншою жінкою, з якою його поєднує лише пристрасть. Чи контакт з іншою жінкою впливає на збагачення сексуального життя з дружиною?

Це називається зрада. Я колись чув відповідь відомого сексолога, який радив вчитися від партнера з-поза подружжя нових позицій, нових пестощів, нових відчуттів, які потім можна перенести до власного подружжя. Але чи існує така дружина, яка раділа б, що чоловік спочатку вивчив ту чи іншу позицію зі своєю коханкою? Вона покине його швидше, ніж він встигне передати їй свої нові вміння. Сексолог теж звернув на це увагу, і лояльно застеріг, що варто обдумати таку можливість. Хтось підступний міг би порадити, що в такому разі варто обманювати дружину і приховувати свої «походи наліво». Тоді чоловік міг би передавати дружині свій багатий сексуальний досвід, а дружина, замість того, щоб почуватися ображеною, відчувала би дедалі більше задоволення. Цей сексолог не зрозумів, що з допомогою зради і брехні не вдасться побудувати подружжя.Подружня вірність
не суперечить людській природі.
У коханні чоловіка та жінки має значення
лише та одна-єдина особа,
і більше ніхто


 


Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 12-14.На початок

  Роздрукувати

Секс з однією дружиноюПорнографія проти сексуПовернення після зрадиВірність невірному подружньому партнеровіКоли дружина зраджує чоловікаНасилля у подружжіЧи людина має право бути щасливою?Чи Євангеліє допускає розлучення?