Ukraine English Russia Poland
Чи радість – це тільки для чоловіка?Дитячий басейн і гірське озероМ'яз КЕГЕЛЯСпокій у лоні жінкиОповита і безпечнаМолитва до глибини свого тіла

СЕКС, ЯКОГО НЕ ЗНАЄТЕ

Дитячий басейн і гірське озеро

 

Я не сумніваюсь у тому, що у жінок існує два різні способи переживання сексуального задоволення. Перший спосіб я могла б порівняти із забавою дитини у малому басейні. Дитина, без сумніву, зазнає певного задоволення, хоча не вміє ще плавати. Другий – схожий на пірнання і плавання у глибокій чистій воді гірського озера.


Доктор Рудольф Аффеман пише про різні способи сексуального переживання жінки у зв’язку з, так званим, «петтінгом» (пестощі). Під цим розуміють взаємне маніпулювання статевими органами. Петтінг практикується сьогодні часто у передшлюбних відносинах, щоб переживати насолоду, яка не приводить до вагітності.

Д-р Аффеман пише: «Петтінг розвинувся як особлива форма сексуальних відносин в американських коледжах. Американські лікарі встановили, що багато дівчат, які займались інтенсивно петтінгом, а пізніше вийшли заміж, були сексуально холодними. Вони не переживали оргазму під час статевих зносин.

На основі відкриттів Фрейда це можна легко зрозуміти. Фрейд вказав на те, що у жінки є дві зони статевого збудження. Одна групується навколо клітора, який дає найсильніше збудження. Фрейд назвав цю зону кліторною збудливістю. Другою зоною статевих відчуттів є слизова оболонка піхви (вагіни), яку Фрейд називає вагінальною збудливістю. На його думку, сексуальність малої дівчинки є сконцентрована на кліторі, а у дорослої жінки пов’язана з піхвою.

Дозрівання жіночої сексуальності зводиться до переміщення інтенсивної здатності переживання із кліторної зони у вагінальну зону. Іншими словами: сексуальність повинна переходити від кліторного оргазму дівчини у вагінальний оргазм жінки.

Таким чином вагіна є центром сексуального переживання зрілої жінки. На думку Фрейда, збудження, що виходить від клітора і малих соромітних губ, викликає у статевих зносинах тільки початкову втіху, яка переходить у кінцевий оргазм у піхві. Якщо у дівчини викликається постійно кліторний оргазм за допомогою петтінгу, то це приводить до закріплення сексуальності у цій формі переживання, а також до звички переживати оргазм у цій дівочій зоні збудження. Процес пересування збудливості з зони клітора до піхви гальмується. Це теж не допускає, у більшій або меншій мірі, визрівання здатності переживати вагінальний оргазм.

Також з іншої причини петтінг часто приводить до обмеження переживань під час статевих зносин. Підлітки, які займаються екстенсивно петтінгом, знаходяться часто ще на автоеротичному ступені розвитку. Якщо петтінг перетворює напруження у втіху, тоді пропадає імпульс, необхідний молодій людині, щоб знайти себе, або з точки зору психології – досягти своєї тотожності».

Зовнішні кліторні переживання загрожують здатності самоакцептації, яка є таємницею вміння плавати у глибокому гірському озері.

Я далека від того, щоб дискутувати про вагінальний і кліторний оргазм. Проте, варто відзначити, що американська пара дослідників – подружжя Мастерс і Джонсон – також не заперечують цієї різниці. Наскільки мені відомо, вони ніде не говорили про «міф вагінального оргазму», хоча про це говорять щораз частіше. Вони науково довели, що фізіологічні ознаки вагінального і кліторного оргазму – однакові. Але цими методами, не зуміли охопити краси і тайни емоційного переживання.

До подібного висновку приходить також д-р Л. Шефер у своїй книжці про сучасних жінок. «Це важливо, з якого джерела приходить збудження; з фізіологічного боку, при відчутті оргазму між ними немає жодної різниці. Але в якості задоволення є велика різниця».

Власне кажучи, кліторне переживання за своєю суттю є більш чоловічим переживанням, тому що клітор міг би розвинутись у статевий член, коли б замість дівчинки народився хлопець. Зате вагінальний оргазм є чисто жіночим переживанням. Отже, захисники «Жіночого визвольного руху» відкидають вагінальне переживання, бо вони не визнають жіночності, а тим самим заперечують усе, що притаманне жінці. Вони навіть заохочують жінок до онанізму, щоб у прагненні сексуального задоволення бути незалежними і у цьому відношенні «емансипуватись». Коли б вони глибше пізнали сексуальну радість, то це привело б їх до самоакцептації і тоді вони відчули б, як це приємно бути жінкою.

Мені дуже допомогло те, що написало католицьке подружжя Берд про свободу сексуальної любові. Описуючи жіночий оргазм, вони вживають англійське слово «тотальний», яке б я переклала найкраще словом «необмежений». От як вони описують оргазм: «Можливо, що словом “тотальний” (необмежений) можна найкраще описати оргазм зрілої жінки. Це такий оргазм, який починається глибоко в її тілі, а якщо взяти суб’єктивно, то у вагіні – а при наростаючій інтенсивності охоплює всі частини її тіла, аж до кінчиків пальців. При кульмінації жінці здається, що її тіло розпливається і вона відчуває неописане почуття сповнення і надчуттєвості. Вона відчуває, як усі межі її єства зникають і ціла її істота розчиняється і розпливається. Це переживання такої глибини і такого значення, яке не можна ні з чим порівняти: воно проникає і оформляє її ставлення до чоловіка в усіх сферах і чоловічий оргазм у порівнянні з ним є майже рудиментарним (недосконалим)”

 

Інгрід ТРОБІШ, співзасновниця Місії сімейного життя, місіонерка в Африці, письменниця.

 


І. Тробіш, Бути жінкою – це радість… і яка роль у цьому чоловіка, перекл. Х. Шумиляк, Свічадо, Львів 1998, с. 23-26.



На початок

  Роздрукувати