Ukraine English Russia Poland

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

Авраам, Ісаак і Яків. Сила благословення


У своїй книзі Обираємо життя з благословенням (Choosing to live the Blessing) мій друг д-р Джон Трент описує, як біблійне одкровення та самоусвідомлення цілковито змінили його життя, служіння та сім’ю.

У далеких сімдесятих Джон працював стажером в психіатричній лікарні і, як він сам каже, – надивився на розбиті мрії і серця на кожному чергуванні.

Одного дня, коли готувався до біблійного кола, він відкрив 27-му главу книги Буття, яка розповідає про Якова та Ісава і їхню боротьбу за батьківське благословення. З цього фрагменту було наче чутно крик душі Ісава.

 


Коли Ісав почув слова свого батька, скрикнув він великим і жалісним голосом та сказав до батька свого: Благослови мене, мене також, мій тату! (Бут. 27,34).

У цих словах Джон побачив свій душевний біль. Він довго чекав батьківського благословення, але так ніколи його і не отримав. Тоді він зрозумів: крик Ісава відображає не лише його особистий біль, а й біль усіх тих, кого він щодня бачив у психіатричній лікарні.

Усі ми потребуємо любові та уваги. Бог уклав ці потреби в глибини нашого єства, щоб ми підтримували близькі відносини з Ним та з іншими людьми. А через батьківське благословення ми вчимося його отримувати і давати іншим.

Проте у світі, де панує гріх, багато дітей виростає так і не задовольнивши цих базових потреб. На превеликий жаль, ставши дорослими, вони виховують дітей так само. Саме тому багато з нас ходять з важким тягарем на серці.

Перед смертю Авраам, Ісаак та Яків благословили декого зі своїх дітей, але у Божому плані сказано, що всі народи мають бути благословенні через Авраама. Через Христа, який помер за нас, усі ті, хто прибігає до Нього, отримують безмежну любов і визнання у Бога.

Проте благословення не обмежується прощенням провин. Ісусова смерть не лише відновила наші відносини з Богом, вона також дала нам шанс на щиру любов до інших – через Його дух, що живе в наших серцях. Тож, можемо розірвати цикл нещасть і ростити дітей з невичерпним запасом любові, а також допомогти їм передати вдосталь любові для їхніх дітей.

Джон Трент розділяє свою книгу на п’ять основних частин:

  1. Виразний дотик. Патріархи, вділяючи своє благословення, зазвичай цілували, покладали руки на ці особи або й навіть садили на коліна.

  2. Слова. Вони говорили своїм дітям слова підбадьорення та заохоти.

  3. Цінування. Слово благословити у первісному сенсі означає робити поклін чи схилятися перед особою, яку благословляють. Отож вони промовляли слова, що вказували на цінність тих, кого благословляли.

  4. Передвіщення великого майбутнього. Патріархи часто виголошували пророцтва про майбутнє своїх дітей. Ми також можемо робити щось схоже, наголошуючи на їхніх талантах, здібностях і заохочувати їх словами про велике майбутнє, що Господь приготував для них.

  5. Зобов’язання. Благословення патріархів не закінчувалися словами – вони брали активну участь у житті своїх дітей і готували все для їхнього благословенного життя.

Через Ісуса Христа ми стали спадкоємцями Авраама і його благословення. Нам не треба чекати дня смерті, щоб обрати, кого зі своїх дітей хочемо поблагословити. Ми можемо щоденно робити це для наших дітей. І, можливо, тоді побачимо нове покоління людей, що не страждатиме від болю, який Джон Трент асоціює з криком Ісава.

 

Практичні поради для батьків

Дотримуйтеся описаних вище елементів благословення своїх дітей. Робіть це регулярно!

  1. Виявляйте свою любов через дотик.

  2. Не забувайте казати підбадьорливі слова.

  3. Цінуйте їх та показуйте це.

  4. Діліться з дітьми планом майбутнього щодо них.

  5. Зробіть тверду постанову благословити кожну свою дитину.

Також дуже рекомендую книги Джона Трента. Переказане в цьому розділі – це лише десерт з його святкового столу. Choosing to live the Blessing використана за дозволом автора.

 


Р. Осборн, Біблійні секрети виховання, перекл. О. Пущак, Свічадо, Львів 2015, с. 71-73.



На початок

  Роздрукувати

Третій виховник. Виховання з поміччю "згори"Адамова сім’я. Надати дитині сенс життяКомпанія "Ной та сини", кораблебудівники. Сім’я, що будує разомБатьки нашої віри. Радість батьківстваНеморальний Лот. Навчання батьківству згідно з моральними принципамиАгар – мати-одиначка. Коли життя посилає вашій сім’ї лимони...Змішана сім’я Сари. Твої діти – мої дітиІсаак на жертовнику. Як навчити дітей послухуЛюблячий Ісаак (1). Як навчити своїх дітей любитиЛюблячий Ісаак (2). Вчимо дітей, як поводитися з іншимиПроблеми з двійнятами. Вчимо дітей, що таке життяНемудрі слова Ревеки. Як давати дітям порадиЯків та його діти. Обирання улюбленцяДванадцятеро синів Якова. Як бути з тестостероном?!Авраам, Ісаак і Яків. Сила благословенняМаленький Мойсей та його мама. Як вчити немовлятМіріям, Аарон і Мойсей. Принцип первісткаМойсей і Ціпора. Виховуємо разомДоньки Целофхада. Як цінувати своїх дітейНастанови Мойсея для ізраїльських батьків. Вчимося з інструкції життяМойсей та заповіді. Як розповідати дітям історії віриДва покоління ізраїльтян. Зростаємо разом з дітьмиБатьки Самсона. Як пояснити, для чого правилаСамуїлові етапи. Духовний зріст крок за крокомСамуїл у святині. Не перекладайте своїх обов’язків на іншихСини Елі. Різниця між докорами і картаннямСамуїл та Елі. Допомогти дитині пізнати БогаДавид і сини. Не приховуйте своїх почуттів та емоцій – прислухайтеся до нихДавида „пошито в дурні”. Встановіть чесність єдиним правиломМудрість Соломона. Вчимо дітей бути мудримиДва пророки і три матері. Сімейні чудаМаленькі царі Йоас і Йосія. Робимо перехід від нашої віри до їхньоїЕстера і Мардохей. Учіть дітей бути вірними в маломуІов. Довіряти Богові, коли батьківство ранить"Пісня Пісень". Розмова про коханняДаниїл у школі. Що робити з тим, чого дітей вчать у школіСедрах, Месах і вогонь. Як долати соціальний тискДвоє посланців: Малахія та Йоан. Наверніть своє серце до дітейРадіючи народженню Хрестителя. Дозвольте дитині бути радістю вашого домуРозмова Марії з Гавриїлом. Божа воля у народженні та статі вашої дитиниЙосиф та Ісус. Як любити "чужу" дитинуПостанова Йосифа і Марії. Роздуми про подружжяІсус у святині. Хрещення і Миропомазання дитиниДванадцятирічний Ісус. Духовний розвиток дитиниМандрівка до святині (1). Важливість дисципліниМандрівка до святині (2). Важливість послуху та пошаниСкарб Марії. Виховуємо через спостереження і молитвуМарія, Йосиф, Ісус та синагога. Важливість відвідування храмуІсус та діти. Приводьте свою дитину до ІсусаПродовження місії апостолів. Історія про два місійних поля