Ukraine English Russia Poland

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

Постанова Йосифа і Марії. Роздуми про подружжя


Прокинувшись від сну, Йосиф зробив, як звелів йому ангел Господній: прийняв свою жінку (Мт. 1,24).

Коли Йосиф почув Божий план щодо нього та його майбутнього подружжя, то зробив "як звелів йому ангел Господній".

Боже планування завжди ідеальне. Бог відвідав Марію після її заручин з Йосифом, але ще до їхнього одруження. Він хотів бачити, як Марія і Йосиф разом виховують Ісуса в подружжі, аж до часу, поки смерть їх не розлучить.

Незважаючи на суттєві труднощі і незгоди, які їм довелося пережити, Марія з Йосифом незмінно виконували свої обов’язки. Вони робили це не лише тому, що Бог дав їм завдання виростити і виховати Месію, а тому, що Бог наказав їм так робити.

Раніше ми обдумували історії двох пророків, які передали естафету Божих повідомлень зі Старого в Новий Завіт – Малахії та Йоана. У їхньому навчанні було багато подібного, а особливо стосовно однієї речі вони були вкрай наполегливі.

Обидва пророки безнастанно говорили про нерозривність подружжя. Голова Йоана врешті опинилася на таці через те, що він викривав Ірода через одруження з братовою дружиною. А Малахія часто докоряв тим, хто покинув свого чоловіка/дружину, одружившись вдруге. Дуже цікаво, як Малахія пояснює, чому Бог забороняє подружню зраду:

А ви ще й кажете: Чому? Та тому, що Господь був свідком між тобою та жінкою твого юнацтва, яку ти зрадив, дарма, що то твоя подруга й твоя законна жінка. Хіба він не створив їх як одну істоту, що має тіло й дух у собі? Чого ж шукає ця одна істота? – Потомства від Бога. Майте ж до вашого життя пошану, і нехай ніхто не зраджує жінки юнацтва свого (Мал. 2,14-15).

В сучасній "я-культурі" ми часто зосереджуємо надто багато уваги навколо себе і того, що з нами відбувається. Бог закликає нас, як колись покликав Марію з Йосифом, побачити своє життя як частину Божого плану, що виходить за межі нашого життя.

 


Частиною Його плану щодо нас, зокрема, є виростити богобоязливих нащадків – не тому, що Він любить тільки їх і прагне бути назавжди з ними, а тому, що через цей план ми будемо долучені до зміцнення Христової Церкви і поширення Євангелія для наступних поколінь.

У Першому посланні до коринтян апостол Павло наказував християнам відкласти свій особистий комфорт на друге місце, надавши першість поширенню Божого царства через їхні сім’ї:

Невіруючий бо чоловік освячений жінкою, і невіруюча жінка освячена братом. Інакше ваші діти були б нечисті, а тепер вони святі (1Кр. 7,14).

Апостол використав натхненні слова пророка Малахії і закликав християн у важких сімейних ситуаціях робити те, що правильно, заради християнського свідчення і доброго впливу на наступне покоління.

Ісус згадував, що в Старому Завіті закон дозволяв розвід через твердість сердець ізраїльтян (див. Мт. 19,8). У Біблії сказано, що завдяки спасенню, яке ми отримали через Христа, Святий Дух забирає твердість з наших сердець і робить їх чутливими, м’якими серцями, з якими можемо виконувати Божі постанови (див. Єз. 36,26-27).

Ми, за Божим задумом, маємо бути "сіллю землі та світлом світу", аби власним прикладом показувати іншим, що означає життя у Христі та послух перед Богом (див. Мт. 5,13-16). Ісус казав, що Його учнів буде видно через любов, яку вони виявляють один до одного (див. Йо. 13,34-35). Як можемо показати любов, якщо так багато є розлучень у християнських подружжях? Як можемо показати своїм дітям, що Бог є любов, а ми – Христовими учнями, якщо постійно сваримося зі своїм чоловіком/дружиною?

Можливо, Бог надихнув обох пророків проповідувати про подружні обітниці тому, що їх недотримання перешкоджає поширенню Євангелія на наступні покоління та у всьому світі. Наші діти просто не розумітимуть, як поєднати віру, яку ми проповідуємо, і розвід, який їм довелося пережити, а весь світ бачить нас не сповненими любові, а такими ж, як і вони.

Бог чекає, коли ми вчинимо наше серце чутливим, і бажає навчити нас любити і зростати в цій любові. Він хоче, щоб наші подружжя були щасливими, для нашого ж благополуччя і для поширення Божого Царства.

Звісно, всі ми допускаємося помилок. Але Бог милосердний і прощає нам їх та спонукає йти далі. Якщо ви думаєте про розлучення, ще не пізно прийняти правильне рішення. Спробуйте вирішити проблеми вашого подружжя, використовуючи різні можливості.

Марія і Йосиф обрали Божий погляд на своє подружжя і в послуху перед Богом залишалися разом, утворивши чудову сім’ю. Наслідуймо їхній приклад!

 

Практичні поради для батьків

Біблія наказує чоловікам любити своїх дружин, а жінкам – поважати своїх чоловіків. Чоловіки більше потребують поваги, тоді як жінки прагнуть любові. Навіть якщо у вашому подружньому житті все гаразд, розуміння цього допоможе зробити його ще кращим. І ваш син повинен знати, що означає любити жінку, а донька має навчитися поважати свого майбутнього чоловіка. Крім того, якщо відчуєте, що ваш син потребує поваги, а дочка – любові, зможете пристосовувати свої виховні методи до їхніх особистих потреб.

 


Р. Осборн, Біблійні секрети виховання, перекл. О. Пущак, Свічадо, Львів 2015, с. 185-187.

 

 

На початок

  Роздрукувати

Третій виховник. Виховання з поміччю "згори"Адамова сім’я. Надати дитині сенс життяКомпанія "Ной та сини", кораблебудівники. Сім’я, що будує разомБатьки нашої віри. Радість батьківстваНеморальний Лот. Навчання батьківству згідно з моральними принципамиАгар – мати-одиначка. Коли життя посилає вашій сім’ї лимони...Змішана сім’я Сари. Твої діти – мої дітиІсаак на жертовнику. Як навчити дітей послухуЛюблячий Ісаак (1). Як навчити своїх дітей любитиЛюблячий Ісаак (2). Вчимо дітей, як поводитися з іншимиПроблеми з двійнятами. Вчимо дітей, що таке життяНемудрі слова Ревеки. Як давати дітям порадиЯків та його діти. Обирання улюбленцяДванадцятеро синів Якова. Як бути з тестостероном?!Авраам, Ісаак і Яків. Сила благословенняМаленький Мойсей та його мама. Як вчити немовлятМіріям, Аарон і Мойсей. Принцип первісткаМойсей і Ціпора. Виховуємо разомДоньки Целофхада. Як цінувати своїх дітейНастанови Мойсея для ізраїльських батьків. Вчимося з інструкції життяМойсей та заповіді. Як розповідати дітям історії віриДва покоління ізраїльтян. Зростаємо разом з дітьмиБатьки Самсона. Як пояснити, для чого правилаСамуїлові етапи. Духовний зріст крок за крокомСамуїл у святині. Не перекладайте своїх обов’язків на іншихСини Елі. Різниця між докорами і картаннямСамуїл та Елі. Допомогти дитині пізнати БогаДавид і сини. Не приховуйте своїх почуттів та емоцій – прислухайтеся до нихДавида „пошито в дурні”. Встановіть чесність єдиним правиломМудрість Соломона. Вчимо дітей бути мудримиДва пророки і три матері. Сімейні чудаМаленькі царі Йоас і Йосія. Робимо перехід від нашої віри до їхньоїЕстера і Мардохей. Учіть дітей бути вірними в маломуІов. Довіряти Богові, коли батьківство ранить"Пісня Пісень". Розмова про коханняДаниїл у школі. Що робити з тим, чого дітей вчать у школіСедрах, Месах і вогонь. Як долати соціальний тискДвоє посланців: Малахія та Йоан. Наверніть своє серце до дітейРадіючи народженню Хрестителя. Дозвольте дитині бути радістю вашого домуРозмова Марії з Гавриїлом. Божа воля у народженні та статі вашої дитиниЙосиф та Ісус. Як любити "чужу" дитинуПостанова Йосифа і Марії. Роздуми про подружжяІсус у святині. Хрещення і Миропомазання дитиниДванадцятирічний Ісус. Духовний розвиток дитиниМандрівка до святині (1). Важливість дисципліниМандрівка до святині (2). Важливість послуху та пошаниСкарб Марії. Виховуємо через спостереження і молитвуМарія, Йосиф, Ісус та синагога. Важливість відвідування храмуІсус та діти. Приводьте свою дитину до ІсусаПродовження місії апостолів. Історія про два місійних поля